Vanochtend is er weer iets heel ergs gebeurd. Brussel is nu aan de beurt. Tot nu toe zijn het twee explosies in de luchthaven van Brussel en explosies op verschillende metrostations. Stiekem ben ik blij dat er in ieder geval geen mensen zijn gegijzeld. Als ik nu in Brussel woonde had ik mij vandaag, samen met mijn kinderen, thuis opgesloten en thuis leuke dingen gedaan.

Eerst Syrië wat nog steeds aan de gang is, daarna Parijs en nu ook Brussel. Het komt steeds dichterbij. Ik ben eerlijk gezegd best een angsthaast denk ik. Ik heb nog niet veel vergelijkingsmateriaal.
Daarom ben ik ook benieuwd wat andere denken na deze aanslagen en of andere ook bang zijn en wat ze nu gaan doen. Ik heb nu zelf de insteek om luchthavens en grote treinstations te vermijden. Willen jullie dit in de comments achter laten?

Wanneer vertel je kinderen over deze ernstige gebeurtenissen?
Ik zou pas wat vertellen wanneer kinderen er zelf om vragen of wanneer je zeker weet dat de kinderen er achter komen via bijvoorbeeld vriendjes of school. Dit zou ik doen om verwarring, dat tot angst kan lijden, te voorkomen. Je hebt het dan ook zelf in de hand. Kinderen zijn loyaal naar hun ouders dus zullen jou het meest geloven. Je kan het natuurlijk ook vragen aan de leerkracht van je kindje. Vragen wat zij gaan zeggen en of ze er überhaupt wat mee doen.
In Nederland is het eigenlijk nu niet nodig om het te vertellen aangezien het nog niet heel dichtbij is gebeurt. Toch moet je oppassen wat andere tegen je kind zeggen en dus de angst te voorkomen. Blijf er open over praten zodat het kind vragen durft te stellen.
Leerkracht Jolanda: Wij gaan naar behoeft in op de vragen van de kinderen, passend bij de leeftijd. We stellen ze waar mogelijk gerust. We bakenen dit wel af door dit op een gegeven moment om te buigen naar de alledaagse dingen.
Wat vertel je je kinderen?
Als er behoefte naar is dan zou ik de kinderen wat uitleggen maar niet in details en ik zou al helemaal niet vertellen wat jou eventuele angsten zouden zijn. Gewoon inspelen op de behoefte en vragen van het kind. Net als wat juf Jolanda zegt zou ik dit dan afbakenen door snel over te gaan op de dagelijkse dingen.
Je kan de kinderen, op een bepaalde leeftijd, natuurlijk ook naar het jeugdjournaal laten kijken.
Ik hoop dat jullie hier wat aan hebben. Ik ben benieuwd wat jullie zeggen en hoe jullie deze aanslagen ervaren. Blijven jullie gewoon nog je ding doen of vermijden jullie net als ik bepaalde locaties? Laat dit achter in de comments! Daar hebben andere ouders of verzorgers ook wat aan.
-X-
Annelon



